Logo - Dzień Samorządu Terytorialnego

 

    27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm RP w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego. W tym roku przypada 30. rocznica tego wydarzenia. 

    Z tej okazji pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim byłym i obecnym Radnym, Sołtysom, Radom Sołeckim, Pracownikom Samorządowym oraz wszystkim osobom propagującym idee samorządności w Gminie Grodziec.

    Życzymy dużo wytrwałości w realizowanych działaniach, aby Państwa wysiłki były zawsze zauważane i doceniane przez Mieszkańców naszej gminy.

    Niech kolejne lata niosą ze sobą radość i satysfakcję z dobrze wykonywanych zadań, obfitują w liczne sukcesy zarówno osobiste jak i zawodowe.

 

 Przewodniczący Rady Gminy Grodziec
/-/ Zenon Olejniczak

                                               Wójt Gminy Grodziec
 /-/ Mariusz Woźniak 

 

 

Szanowni Państwo!

    Informujemy, że w związku z poprawą sytuacji epidemicznej w kraju i nowymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Urząd Gminy Grodziec z dniem 25 maja 2020 roku przywraca bezpośrednią obsługę interesantów z zachowaniem wymogów sanitarnych.

    Każda osoba odwiedzająca Urząd Gminy zobowiązana jest do stosowania następujących zasad ostrożności:

  • zachowania bezpiecznej odległości od innych osób,
  • zasłonięcia ust i nosa,
  • dezynfekcji rąk po wejściu do pomieszczeń biurowych.

    Przedszkole Samorządowe w Grodźcu, Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec, Plac Targowy, "Orlik" zostaną otwarte z dniem 1 czerwca 2020 roku.

 

Wójt Gminy Grodziec
/-/ Mariusz Woźniak

..

 

OSA 2! Tym razem w Królikowie i Łagiewnikach - zdjęcie 1

Dzięki pozyskanemu przez Gminę Grodziec dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki w maju rozpoczęto budowę kolejnych Otwartych Stref Aktywności (OSA) na terenie naszej gminy.

Z takiego miejsca aktywnego wypoczynku, od zeszłego roku, mogą korzystać mieszkańcy miejscowości Mokre i cieszy się ono ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

OSA 2! Tym razem w Królikowie i Łagiewnikach - zdjęcie 2

Przedsięwzięcie inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, w wariancie rozszerzonym, rozpoczęto także w Królikowie i Łagiewnikach.

W ramach OSA w obu miejscowościach zostaną wybudowane: plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna oraz strefa relaksu. Zagospodarowanie terenu obejmie także tereny zielone, elementy małej infrastruktury pomocniczej oraz ogrodzenie obiektu.

OSA 2! Tym razem w Królikowie i Łagiewnikach - zdjęcie 3

Wartość całkowita obu inwestycji to ponad 150 tys. zł, z czego około 97 tys. zł stanowi dofinansowanie.

Zadanie jest realizowane w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

OSA 2! Tym razem w Królikowie i Łagiewnikach - zdjęcie 4

 

Materiał filmowy w KNTV24 - GMINA GRODZIEC - UWAGA OSA ;-)