Uroczystość podsumowania wyników sportowych minionego roku z udziałem samorządowców, zawodników, trenerów oraz działaczy odbyła się 29 marca 2017 r., w sali balowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie.

Spotkanie podsumowujące zadania sportowe realizowane przez powiat w 2016 r., zainaugurował Władysław Kocaj – Wicestarosta Koniński. Gminę Grodziec podczas uroczystości reprezentowała Anna Andrzejewska – Wójt Gminy Grodziec.

Tego dnia najlepszych sportowców i trenerów uhonorowano nagrodami finansowymi, okolicznościowymi statuetkami oraz upominkami.

2017 04 03 083052

Nagrody rzeczowe trafiły również do uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale, odnoszących sukcesy w badmintonie, kolarstwie, hokeju halowym, biegach przełajowych, bocce i lekkoatletyce. Wśród wyróżnionych znalazł się Kamil Stasiak z Grodźca. Gmina Grodziec otrzymała podziękowanie za działalność na rzecz rozwoju sportu w Powiecie Konińskim w 2016 roku.
Tego dnia nagrodzono także koordynatorów sportu w powiecie konińskim za wkład w rozwój i promocję sportu, a wśród nich Roberta Rybickiego - nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Grodźcu.