Podczas tegorocznych ferii zimowych zorganizowanych przez samorząd lokalny oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Grodziec dzieci nie miały czasu się nudzić. Przygotowano dla nich wiele atrakcji i niespodzianek.

1

W pierwszym tygodniu ferii zaproszono dzieci i młodzież wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Grodziec do udziału w wyjazdach na basen do Aquaparku w Kaliszu. Z oferty skorzystało 136 uczniów klas I-VIII. Zajęcia prowadzone były w trzech grupach dostosowanych do umiejętności pływackich dzieci. Poza nauką pływania był także czas na zabawę i relaks poprzez możliwość skorzystania z innych atrakcji basenu rekreacyjnego takich jak np. zjeżdżalnie.

2

Drugi tydzień również obfitował w ciekawe wydarzenia, bowiem Biblioteka Publiczna zaprosiła dzieci w wieku 6 - 12 lat na Bibliotekoferie.

W pierwszym dniu Odlotowe planszogranie nie zabrakło gier planszowych i zabaw integracyjnych. Uczestnicy mogli nie tylko skorzystać z pokaźnego zbioru gier udostępnionego przez bibliotekę, ale także przynieść swoje ulubione planszówki.

3

W kolejnym dniu Szach i Mat dzieci pod czujnym okiem instruktora Pana Adama Białkowskiego – założyciela Klubu Szachowego Hetman Konin – uczyły się nauki gry w szachy. Uczestnicy dowiedzieli się jak poruszać się po szachownicy, co to są bierki oraz jaki jest cel gry. Odbył się również szachowy Miniturniej o Puchar Wójta Gminy Grodziec, który miał otwartą formułę. Najlepszy szachista otrzymał puchar, a pozostali uczestnicy pamiątkowe złote medale i dyplomy wręczone przez Wiesławę Szeflińską – sekretarz Gminy Grodziec w asyście kierownika biblioteki – Katarzyny Gromali. Dodatkową atrakcją dla zwycięzców była rozgrywka z zaproszonymi gośćmi.

4

Zwieńczeniem tegorocznych ferii były zajęcia literacko-plastyczne pod hasłem A co jeśli śniegu nie będzie?, na których uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością i oryginalnością. Za pomocą farb, papierowych talerzy czy folii bąbelkowej wspólnie stworzyli ocean pełen kolorowych morskich stworzeń.

To były niezwykle udane i aktywne ferie. Dziękujemy wszystkim za pomoc w ich organizacji i zapraszamy za rok!

5

6