Jeszcze w tym roku gotowy ma być budynek, w którym swoją siedzibę będzie miała grodziecka Biblioteka Publiczna. Firma, która wygrała przetarg już rozpoczęła prace budowlane.

Na potrzeby biblioteki zaadaptowane i zmodernizowane zostaną pomieszczenia remizy OSP w Grodźcu. Zakres prac obejmie m. in. przebudowę konstrukcji dachu z wymianą pokrycia i orynnowaniem, prace budowlane związane z przystosowaniem obiektu do funkcji biblioteki publicznej, wymianę instalacji elektrycznej, wodociągowej, wentylacyjnej, kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania, roboty wykończeniowe wewnętrzne i zewnętrzne, wykonanie instalacji odnawialnego źródła energii oraz zagospodarowanie terenu.

Nowa siedziba biblioteki będzie miała około 280 m2 powierzchni, a będzie się w niej znajdować nowoczesna wypożyczalnia, czytelnia, sala spotkań, zaplecza administracyjno-biurowe i socjalne oraz szatnia i sanitariaty. Obiekt będzie w pełni dostępny dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób niepełnosprawnych. Zmodernizowana zostanie również elewacja, co zdecydowanie poprawi wygląd obiektu.

Dzięki modernizacji grodziecka biblioteka stanie się miejscem nowoczesnym, przyjaznym, otwartym i spełniającym oczekiwania wielu grup społecznych. Miejscem, w którym można odpocząć oraz organizować spotkania, uroczystości czy obchody.

Inwestycja realizowana jest przez Gminę Grodziec dzięki dofinansowaniu z Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach PROW 2014-2020 na działanie „Razem dla kultury - przebudowa i wyposażenie obiektów budowlanych pełniących funkcje kulturalne na terenie Gminy Grodziec”. Wartość inwestycji to ponad 935 tysięcy złotych. Termin zakończenia zadania planowany jest na sierpień bieżącego roku.

Zdjecie