1 2016.06.25 110LAT OSP

    25 czerwca 2016 roku odbyła się w Grodźcu uroczystość z okazji 110-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodźcu. Jubileusz został połączony z przekazaniem jednostce pierwszego w historii gminy Grodziec nowego samochodu bojowego.
    Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, celebrowanej przez proboszcza tutejszej parafii – ks. kanonika dra Władysława Piechotę. Następnie w uroczystym przemarszu strażacy udali się na dziedziniec hali sportowej przy Zespole Szkół w Grodźcu, gdzie doszło do poświęcenia i przekazania wozu.  Symbolicznego wręczenia kluczyków do auta dokonali: wójt gminy Grodziec Anna Andrzejewska i przewodniczący Rady Gminy Grodziec Mariusz Woźniak. Ojcem chrzestnym pojazdu, któremu nadano imię Florian, został Leszek Goździk – wieloletni przyjaciel i wspomożyciel grodzieckiej jednostki.

2 2016.06.25 110LAT OSP
    Uroczystość poprowadził sekretarz OSP Grodziec – druh Krzysztof Mateja. Powitania wszystkich zebranych dokonał Prezes OSP w Grodźcu – druh Leon Matusiak. W uroczystości uczestniczyły delegacje z jednostek OSP z terenu gminy Grodziec i gmin ościennych oraz zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządowych, Zarządu Gminnego OSP, Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komendy Miejskiej PSP w Koninie oraz Zarządu Wojewódzkiego Oddziału ZOSP RP. Swoją obecnością zaszczycili także mieszkańcy Grodźca i prywatni sponsorzy.
    Były życzenia i podziękowania. W związku z jubileuszem 110-lecia istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodźcu, składam serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za wieloletni wysiłek strażaków na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszej gminy.  Jubileusz 110-lecia to wspaniały, znaczący czas w historii oraz w życiu kilku pokoleń. To także powód do dumy dla Was, Waszych rodzin i dla gminy. Z tej wyjątkowej okazji bardzo proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych marzeń oraz powodzenia w akcjach ratowniczo-pożarniczych na kolejne 110 lat! - życzyła wójt gminy.

3 2016.06.25 110LAT OSP
    Druhowie, dzisiejsze przekazanie Wam kluczyków do auta ma przede wszystkim wymiar symboliczny - jest wyrazem uznania dla Waszego poświęcenia i wytrwałości w bezinteresownym niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. To także zapewnienie ze strony władz samorządowych, iż bezpieczeństwo mieszkańców z terenu naszej gminy jest dla nas najważniejsze – podkreślił w swoim przemówieniu przewodniczący rady gminy.

4 2016.06.25 110LAT OSP
    Uroczyste obchody 110-lecia powstania straży w Grodźcu były okazją do odkrycia na nowo historii jednostki i przypomnienia jej największych zasług. Na tę okoliczność uczniowie Szkoły Podstawowej w Grodźcu przygotowali specjalną wystawę prac poświęconych dziejom grodzieckiej OSP, a wszyscy chcący na trwale wpisać się w historię jednostki – złożyć pamiątkowy wpis w Kronice OSP Grodziec. W ten sposób też oddano hołd wszystkich poległym druhom, którzy zawsze wierni strażackiemu hasłu Bogu na chwałę, ludziom na ratunek wypełniali strażacką służbę, niosąc pomoc i ratunek potrzebującym podczas pożarów oraz innych zdarzeń, o każdej porze dnia i nocy. Cześć ich pamięci!

 

Galeria zdjęć.