Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. W 101. rocznicę tego wydarzenia, bohaterom, którzy oddali życie za Ojczyznę, społeczność gminy Grodziec złożyła hołd wdzięczności.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona w kościele pw. św. Wojciecha w Grodźcu przez proboszcza parafii Grodziec ks. kan. dra Władysława Piechotę. Uroczystą liturgię mszy świętej wzbogacił śpiew Chóru Męskiego z Grodźca, udział Orkiestry Dętej Parafii Królików oraz nastrojowa akademia patriotyczna w wykonaniu uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu. Młodzież w przedstawionym programie słowno-muzycznym przypomniała o naszej historii oraz walce o wolność i niepodległość.

1

2
Po mszy, w uroczystym przemarszu prowadzonym przez Orkiestrę Dętą Parafii Królików oraz poczty sztandarowe szkół oraz jednostek OSP zgromadzono się pod pomnikiem upamiętniającym bohaterów poległych podczas II wojny światowej, gdzie złożono uroczyście wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze. Wcześniej, hołd poległym bohaterom i wiązanki kwiatów złożono także pod pomnikiem Powstańców Styczniowych na cmentarzu w Grodźcu.

3

4

W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych, szkół, przedszkola samorządowego, poczty sztandarowe szkół i ochotniczych straży pożarnych, harcerze oraz mieszkańcy gminy.

Organizatorami obchodów byli: Wójt Gminy Grodziec, Proboszcz Parafii Grodziec oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grodźcu.

5

6

 

Galeria fotografii.