Drukuj
Kategoria: Różne

 

NAKLEJKArajd

Kolejny, pełen niezapomnianych wrażeń rajd rowerowy za nami. W sobotę, 31 sierpnia br. miłośnicy jazdy rowerowej spotkali się na placu targowym w Grodźcu, aby pokonać wytyczony szlak liczący ponad 22 km. Pomimo bardzo wysokiej temperatury w rajdzie wzięło udział 120 uczestników. Na starcie wszyscy otrzymali kamizelki odblaskowe i niezastąpione podczas upału napoje. Było warto wyruszyć w drogę, bo na mecie rajdu w urokliwym Nadleśnictwie Grodziec czekało na wszystkich wiele niespodzianek.

Cykliści podążając wytyczonym szlakiem przebiegającym przez atrakcyjnie przyrodniczo tereny gminy Grodziec, zatrzymali się w Szkole Podstawowej w Królikowie, gdzie mogli odpocząć i posilić się słodkościami.

 1 male    2 male

Na mecie rajdu czekały na nich pyszna zupa gulaszowa przygotowana przez panie ze Szkoły Podstawowej w Grodźcu, kiełbaski z grilla serwowane przez druhów OSP Grodziec i Biskupice oraz sałatki i ciasta przygotowane przez Stowarzyszenie Klub Seniorów „Ale Babki Grodzieszczanki”. Dla uczestników rajdu przewidziano także liczne atrakcje pozakulinarne m.in. konkurs krajoznawczy z atrakcyjnymi nagrodami w postaci akcesoriów rowerowych i gry terenowe dla dzieci. Każdy przekraczający linię mety otrzymał numerek, który pozwolił na wzięcie udziału w losowaniu upominków. Najwięcej emocji towarzyszyło jednak losowaniu nagrody głównej – roweru. Odjechał nim szczęśliwy 7-letni mieszkaniec Grodźca.

 3 male    4 male

Organizatorem rajdu był Wójt Gminy Grodziec.

Partnerami wydarzenia byli: Powiat Koniński, Nadleśnictwo Grodziec oraz Stowarzyszenie „Bezpieczny Konin” działające przy Komendzie Miejskiej Policji w Koninie.

 5 male  7 male  6 male

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację rajdu oraz sponsorowi: Masarni Grodziec - Józef Kwiryng.

 

Galeria fotografii.

Relacja z wydarzenia w KNTV24.