Drukuj
Kategoria: Różne

 

    14 lipca 2019 r. na stadionie przy Szkole Podstawowej w Grodźcu odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu gminy Grodziec. W zawodach wzięło udział 8 drużyn, w tym: 6 drużyn Seniorów oraz 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze od 16 do 18 lat.
    Zawody strażackie zawsze gromadziły w naszej gminie tłumy publiczności. Tak było również w tym roku. Wysokiej frekwencji pomogła także piękna, słoneczna pogoda.

1 male

    Rywalizacja odbyła się w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami. Ostatecznie w grupie Seniorów z wynikiem łącznym 109,55 pkt. najlepszą drużyną pożarniczą okazała się Ochotnicza Straż Pożarna w Lądku. Należy nadmienić, iż jest to czwarte z rzędu zwycięstwo druhów z Lądku w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Drugie miejsce zajęli druhowie z OSP Grodziec z wynikiem końcowym 120,87 pkt. Trzecie miejsce przypadło strażakom z OSP Biskupice. Kolejne miejsca zajęły jednostki: OSP Lipice drużyna 2, OSP Lipice drużyna 1, OSP Królików.

2

    W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w przedziale wiekowym 16-18 lat rywalizowały dwie drużyny: OSP Biskupice i OSP Królików. Po wyrównanej walce ostatecznie lepsi okazali się druhowie z OSP Biskupice.

3 male

    Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary z rąk Wójta Gminy Grodziec Mariusza Woźniaka oraz Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego druha Andrzeja Piaskowskiego.

4 male

    Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie bryg. Janusza Dębowskiego. Wspaniałe widowisko zakończyła wspólna „grochówka” oraz przygotowany specjalnie na tę okazję piknik z atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

5 male

    Zadanie publiczne o charakterze gminnym w zakresie kultury, integracji społeczeństwa oraz rozwoju społeczności lokalnej pn. „Gminne zawody sportowo-pożarnicze 2019” zostało zrealizowane przez OSP Królików dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Grodziec.

6 male

 

Galeria fotografii.

Relacja z wydarzenia w KNTV24.