Warsztaty z wyrobu stroików świątecznych.

 

 

Kiermasz i Koncert Świąteczny 2019

   Od pięciu lat w okresie zbliżających się świąt bożonarodzeniowych organizowany jest w naszej gminie kiermasz świąteczny, połączony z koncertem. W tym wyjątkowym czasie serce grodziecczan zaczyna bić mocniej, a wszystko inne przysłania chęć obdarowania naszych bliskich czymś wyjątkowym. Tak było również w tym roku. W minioną niedzielę, 8 grudnia, hala sportowa Szkoły Podstawowej w Grodźcu po raz kolejny tętniła życiem, zamieniając się w kolorowy jarmark świąteczny. Była to wspaniała okazja zarówno do nabycia pięknych, świątecznych ozdób, jak i do spotkania z Mikołajem, który w towarzystwie Elfa i Śnieżynki zapraszał wszystkie dzieci do bajkowej Chaty Mikołaja i wspólnych pamiątkowych fotografii. Podczas kiermaszu do pięknych stoisk z wykonanymi własnoręcznie przez wystawców ozdobami zapraszały: Szkoła Podstawowa w Grodźcu, Stowarzyszenie „Koło Kobiet” w Biskupicach, Społeczna Szkoła Podstawowa w Biskupicach, Społeczna Szkoła Podstawowa w Lipicach, Stowarzyszenie Klub Seniorów „Ale Babki Grodzieszczanki” oraz Szkoła Podstawowa w Królikowie.

   Wielką atrakcją, którą organizatorzy przygotowali dla najmłodszych oraz ich rodzin był edukacyjny teatr magii mistrza iluzjonisty Łukasza Podymskiego. Sztuczki magika oczarowały zgromadzoną publiczność i przysporzyły wiele radości dzieciom, które mogły w nich uczestniczyć. Na scenie w bajkowym przedstawieniu pt. „Mikołajkowa przemiana” wystąpiły także „Wielołęczanki” i przyjaciele. Pyszne wypieki i ciepłe napoje serwował w kawiarence samorząd uczniowski SP w Grodźcu.

   Kiermasz świąteczny zakończył się koncertem w wykonaniu golińskiego kwartetu „AD REM” oraz Chóru Męskiego z Grodźca. Kolędy i pastorałki oraz świąteczne przeboje w wykonaniu zaproszonych i naszych lokalnych artystów oczarowały publiczność, wprowadzając wszystkich w iście magiczny nastrój.

   Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Grodziec, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grodźcu oraz Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Grodziec.

Kiermasz i Koncert Świąteczny 2019_1   Kiermasz i Koncert Świąteczny 2019_2
Kiermasz i Koncert Świąteczny 2019_4.   Kiermasz i Koncert Świąteczny 2019_5
Kiermasz i Koncert Świąteczny 2019_6   Kiermasz i Koncert Świąteczny 2019_7

 

Galeria fotografii.

Relacja z kieraszu w TV Wielkopolska.

 

   7 grudnia br. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi „Wielołęczanki” zaprosiło wszystkie dzieci z terenu naszej gminy do wspólnej zabawy na zorganizowanych już po raz kolejny Mikołajkach. Wydarzenie odbyło się w remizie OSP w Wielołęce i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Organizatorzy przygotowali dla wiele niespodzianek. Mikołajki rozpoczął teatrzyk w wykonaniu członków Stowarzyszenia oraz zaproszonych przyjaciół. Piękna scenografia i realistycznie opowiedziana historia sprawiły, że najmłodsi przenieśli się do krainy bajek, w której wszystko jest możliwe i dobrze się kończy. Dzieci spotkały się tego wieczoru ze św. Mikołajem, który obdarowywał je prezentami i zapraszał do wspólnej zabawy. Na wszystkich czekały pyszne ciasta, napoje oraz słodka czekoladowa fontanna. Mikołajkowa zabawa wprowadziła przybyłych w nastrojowy przedświąteczny klimat.

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2


Zadanie w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych
pn. „Wielołęczanki robią Mikołajki! 3”- spotkanie integracyjne dla dzieci z Gminy Grodziec zostało dofinansowane ze środków Gminy Grodziec.